Cayma Hakki ve Degisim

 

 

1.            Müsteri, Ürün veya Ürünler’ in isbu Sözlesme’de belirtilen teslimat adresine tesliminden itibaren 14 (On Dört) gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksizin cayma ve degisim yapma hakkina sahiptir.

 

 

 

2.            Cayma hakkinin kullanilmasi için 14 (On Dört) günlük süre içinde Satici'ya telefon veya e-posta ile bildirimde bulunulmasi ve iade edilmek istenen Ürün veya Ürünler’in isbu Sözlesme’nin 6. maddesi hükümleri çerçevesinde kullanilmamis ve Satici tarafindan tekrar satisa arz edilebilir nitelikte olmasi sarttir. Cayma hakkinin kullanilmasi halinde:

 

 

 

i.           Müsteri’nin isbu Sözlesme’de belirttigi teslimat adresine teslim edilen Ürün veya Ürünler’in faturasi,  (Iade edilmek istenen Ürün veya Ürünler’in faturasi kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemis oldugu iade faturasi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturasi kurumlar adina düzenlenen siparis iadeleri IADE FATURASI kesilmedigi takdirde tamamlanamayacaktir)

 

 

 

ii.         Iade formu,

 

 

 

iii.       Ürün veya Ürünler’in kutusu, ambalaji, varsa standart aksesuarlari

 

ile birlikte eksiksiz ve hasarsiz olarak Satici’ya teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

3.            Madde 6.2’ de sayilanlarin Satici’ ya ulasmasini takip eden 10 (On) is günü içinde Ürün veya Ürünler’in bedeli Müsteri'ye iade edilir.

 

 

 

4.            Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen Ürün veya Ürünler’in Müsteri’ye gönderim de dahil tüm kargo bedeli Satici tarafindan karsilanacaktir. Degisim durumunda ise ilk degisime iliskin kargo masraflari Satici tarafindan karsilanacak olup, ayni ürünün iki defa degistirilmesi durumunda ikinci degisim masrafi Müsteri tarafindan karsilanacaktir.

 

 

 

5.            Ürün veya Ürünler Satici’ya iade edilirken, teslim sirasinda Müsteri’ye ibraz edilmis olan orijinal faturanin da Satici’ya iade edilmesi gerekmekte olup, faturanin Ürün veya Ürünler ile birlikte ya da en geç Ürün veya Ürünler’in gönderilmesinden itibaren 5 (Bes) gün içerisinde Satici’ya gönderilmemesi durumunda iade islemi gerçeklestirilmeyecek, Ürün veya Ürünler ayni sekilde karsi ödemeli olarak Müsteri’ye geri gönderilecektir.

 

 

 

6.            Iade edilecek olan faturanin üzerine de "iade faturasidir" ibaresi yazilip Müsteri tarafindan imzalanacaktir.

 

 

 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

 

 

Cayma hakki; tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlari açilmis olan mallardan; iadesi saglik ve hijyen açisindan uygun olmayan ürünlerde, kullanilamaz.